18. 7. 2024 - Sklípek siláka Strachoty

Dnes jsme otevřeli nové občerstvení nejen pro návštěvníky skalních obydlí.

Sklepním chládkem chlazené nápoje a pochutiny si můžete vychutnat ve 4. sklepě v horní části skalních obydlí, ve kterém dosud nebyla žádná expozice. Nyní tedy spouštíme zkušební provoz, kdy budou platby pouze v hotovosti.

Navíc jsme doplnili v okolí skalních obydlí i v některých částech obce lavičky a posezení. V tomto budeme dále pokračovat.

Věříme, že se vám tato forma samoobslužného osvěžení bude líbit.

8. 7. 2024 - Zrušení úředních hodin 8.7.

Oznamujeme občanům, že v pondělí 8.7. bude obecní úřad uzavřen.

V naléhavých případech volejte na tel. 739173747.

Děkujeme vám za pochopení.

1. 7. 2024 - Úprava křižovatky za KD

V minulém týdnu se podařilo dokončit úpravu prostranství u KD, která navazovala na loňskou opravu komunikace k novým parcelám Na Ztracence.????
Po konzultaci s příslušnými úřady jsme museli zrušit šikmé rameno křižovatky. Kolmé rameno je nyní opraveno a sespádováno tak, aby materiál z polní cesty nebyl vyplavován na komunikaci.
Vzniklý ostrůvek naproti KD bude odborně osazen zelení. ????????Na tento projekt bude čerpána dotace od Pardubického kraje prostřednictvím Mikroregion Maštale.

26. 6. 2024 - Výjimečné uzavření skládky pro bioodpad

Vážení občané,

dnes bude skládka pro bioodpad výjimečně uzavřena z důvodu oprav, které probíhají na příjezdové komunikaci.

Děkujeme za pochopení.

13. 7. 2024 - 13. července – 12. Novohradský sraz veteránů

13. července pořádá Mikroregion maštale 12. ročník Novohradského srazu veteránů. Akce začíná v 10 hodin na hřišti v Nových Hradech. Ve 14 hodin by měly veteráni orientačním závodem naším regionem dorazit na hřiště ve Zderazi.